• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

7 Şubat 2019 13:59

Tapu Kayıtlarını Güncellemek Neden Önemli

Tapu Kayıtlarını Güncellemek Neden Önemli

İsim benzerliğinden yola çıkarak mülkünüz üzerinde haciz işlemi meydana gelebilir ya da sahte vekâlet düzenlemesi ile gayrimenkulünüzün satışı gerçekleşebilmektedir. Diğer yandan sahte tapu örnekleri ile boş bulunan mülkünüz sizin haberiniz bile olmadan yüksek depozito karşılığı kiraya bile verilme riski ile karşı karşıyadır. Peki Tapu Kayıtlarını Güncellemek Neden Önemli ?

 

Tapu Sahtekârlığının Önüne Nasıl Geçilir? Tapu Kayıtlarını Güncellemek Neden Önemli

 

Bu noktada öncelikle kiralama işlemini gerçekleştirecekler için, kiralama sırasında yalnızca taraflar arasında sözleşme yerine getirmenin yetersiz olduğu, ayrıca tapu kaydının incelenmesi gibi bir durumun ortaya çıktığını belirtmek gerekir. Sağlıklı bir kiralama için günümüzde dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak önemle üzerinde durulmalıdır. Aksi halde, tapu sahtekârlığı nedeniyle ödediğiniz kira bedeli ve depozito elinizden uçacağı gibi kiraladığınız yerden çıkarılmanızda söz konusu olacaktır.

 

Diğer yandan mülk sahipleri, tapularıyla birlikte Tapu Sicil Müdürlüklerine gitmeli, müdürlükten mevcut güncel kayıt örneği istemelidir. Tarafınıza verilecek olan evrakta haciz, ipotek, kira şerhi veya başka bir kayıt bulunup bulunmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Böylelikle beklenmedik aksi bir durumun önüne geçebilir, tedbirinizi önceden almış olursunuz.

 

Tapu Kayıtlarını Güncellemek Neden Önemli içerikli yazımızı sonlandırmış bulunmaktayız. Yazı içeriğimizde sizlere tapu kayıtlarının güncellenmesi konusundaki önemden bahsetmek istedik. Sizler de farklı yazı içerikli haberler görmek isterseniz lütfen bize yazın. Görüşlerinizi bizlere bildirerek farklı konu başlıkları hakkında gerekli bilgilendirmelere sahip olabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.