• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:00

Toki Projeleri Hakkında Bilgilendirme

Toki Projeleri Hakkında Bilgilendirme

Toki Nedir? Toki Projeleri Hakkında Bilgilendirme

 

Toki: Türkiye Cumhuriyeti Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kısaltmasıdır. Bugüne kadar ülke genelindeki 81 il ve 800 ilçede 2.647 şantiye ile 587.615 adet konut inşa edilmiştir. Toki tarafından inşası yapılan bu konutlar genellikle şehir merkezine uzak bir konumdadır. Şehir merkezinden uzak bir konumda olan bölgelere de hareketlilik gelmesi ve Die kurumunun yıllık verileri göz önünde bulundurularak, gelecek yıllarda ihtiyaç duyulan konutların temini için Toki projeleri hız kazanmıştır. Bu yazımızda sizlere Toki Projeleri Hakkında Bilgilendirme yazımızı sunacağız.

 

Toki Projeleri Örnekleri

 

Toki projeleri hususunda son günlerde çok dikkat çeken bir gelişme vardır. Bu gelişme: Artık düşük katlı Toki konutlarının da satışa sunulmasıdır. Gelişmeyi biraz daha detaylı olarak incelemek gerekirse; İdare, Kayseri-Yeşilhisar ve Muğla-Çayboyu’nda zemin + 3 katlı, Manisa-Demirci, Konya-Sarayönü, Yozgat-Akdağmadeni ve Karabük-Safranbolu’da zemin + 5 katlı konutlar inşa edecek.

 

Kayseri, Muğla ve Konya’da inşa edilecek konutlar ihaleleri tamamlandığında uygulamaya konulacaktır. Ve artık Toki’de bir ilk olarak zemin altında kat satışları yapılacak. Gelişmenin detayında birde: TOKİ Başkanı Karabel’in talimat vermesine üzerine tasarım Birimi; Z + 3, 4, 5, 6 kat gibi düşük katlı konut projeleri hazırladı. Düşük kat satışları için hazırlanan projenin evleri 80 metrekare ile 110 metrekare olarak değişim gösteriyor. 2+1 ve 3+1 olarak kat satışları vardır.

 

Bu gelişmelerden anladığımız kadarı ile Toki projeleri her geçen gün farklı bir gelişme ile konut projelerine yön veriyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.