• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

2 Şubat 2019 16:12

Türkiye Genelinde Konut Satışları Artıyor

Türkiye Genelinde Konut Satışları Artıyor

Yaz döneminin bitmesi ve hemen ardından okulların açılması ile oldukça hareketli günlerin yaşandığı emlak sektöründe başta büyük şehirler olmak üzere kiralarda artışlarda gözlemlendi. Peki Türkiye Genelinde Konut Satışları nasıl?

 

Türkiye Genelinde Konut Satışları

 

Son bir ay içinde İstanbul’da konut fiyatlarında önemli oranlarda artış kaydedildi. İstanbul genelinde en yoğun kiralık konut ile birlikte en çok satışı gerçekleşen konutlar Beşiktaş ilçesinde gerçekleşiyor. Ağustos ayı emlak endeksine göre konut satışları yalnızca yüzde 8,6 oranında yaşanan ilçede Eylül hareketliliği ile bu rakamın katlanması bekleniyor.

 

İstanbul’da İlk Sıra Beşiktaş’ın

 

İstanbul genelinde Beşiktaş ilçesini yüzde 7,2 oran ile Ataşehir izlerken, üçüncü sırayı yüzde beş oranla Zeytinburnu aldı. İstanbul’da Ağustos ayında satılık konutlarda metrekare ortalaması ise iki bin iki yüz doksan dört liraya ulaştı. Bu rakamla birlikte yıllık konut satışları artış oranı ise yüzde on dokuzu buldu. Kiralık konutlarda ise ortalama olarak artış metrekare üzerinden on beş lira üzerinde gerçekleşti.

 

Türkiye’nin diğer dört büyük ilinde ise; Ankara’da metrekare ortalama satış rakamı iki yüz yirmi iki lira, İzmir’de beş yüz yetmiş bir lira, Bursa’da yüz on dört lira, Antalya’da da yüz doksan dört lira oldu. Ülkemiz genelinde satış ortalaması ise bin sekiz yüz yirmi üç lira olarak kaydedildi.

 

Üçüncü havalimanı ile birlikte üçüncü köprü projesinin de şekillendiği bugünlerde Arnavutköy’de de arsa fiyatları artışını sürdürüyor. Son bir aylık dönemde bölgede arsa fiyatları yüzde ikiye yakın rakamlarda yükseliş gerçekleştirdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.