• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

2 Şubat 2019 16:10

Türkiye İnşaatta İkinci

Türkiye İnşaatta İkinci

Uluslar arası alanda hizmet gösteren inşaat sektörü dergisi geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük müteahhitlik firmalarının listelerini yayımladı. Bu liste içerisinde en çok firma ile katılmayı başaran Çin ardında Türkiye’yi sürükledi. Listeye en çok firma ile katılmayı başaran ikinci ülke olan Türkiye içeride meydana gelen değişimleri ve gelişimleri bu sayede dünya çapında göstermiş oldu. Türkiye İnşaatta İkinci yazımız devam ediyor.

 

Türkiye İnşaatta İkinci

 

Uluslar arası inşaat pazarında yer alan firmalar arasında 2013 yılı değerlendirmelerine göre Çin 62 şirket ile ilk sırada yer aldı. Bunun ardında 42 şirket ile Türkiye Çin’i izleyen ülke oldu. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan ekonomi bakanı gerekli olarak firmalarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi ülkemizde yaşanan canlılık ve konut projelerinin oldukça çok olması dünya çapında da iz bıraktı dedi.

 

Sektör Daha Da Büyüyecek

 

Veriler ile yapılan bu sıralama sonrasında sektörün daha da büyüyebileceğinin altı çiziliyor. Bu sayede Türkiye daha da güçlü bir ülke konumuna gelecek. Ancak yapılan diğer bir açıklamada Ortadoğu içerisinde yaşanan olayların Türkiye’yi olumsuz etkilediğinin altı çiziliyor. Yaşana iç savaşlar neticesinde çekimser kalan birçok yatırımcı başka alternatifler arıyor ve yatırımdan kaçıyor.

 

Yaşanalar olmasa Türkiye’nin Ortadoğu içerisindeki gelişimini kimse engelleyemez denildi. Bu alanda en büyük pazarların içerisinde yer alan ülkelerden birisinin Rusya olduğu belirtiliyor. Türkiye bu geniş Pazar içerisinde oldukça gelişmiş yapılar ortaya koyuyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.