• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

16 Mayıs 2019 11:15

Türkiyeduysun’un CES ’19 Favorileri

Türkiyeduysun’un CES ’19 Favorileri

Skullcandy benim hep ”teen” zamanlarımın kulaklığı olmuştur. Ed Hardy havasında takıldığımdan o zamanlar in-ear kulaklıklarına bayılırdım. CES ’19′ta Engadget’in duyumlarını aldığı bu kulaklık öncelikle tasarımıyla ilgi çekiyor. Sürpriz ise kulaklıklarda bulunan kontrol düğmesi ile bass seviyesini ayarlayabiliyor olmanız. 3.5mm çıkışlı Skullcrusher, mikrofon ve kontrol düğmeleri ile geliyor. Kırmızı, siyah ve beyaz renklerde gelen kulaklık sadece $100′lık bir fiyatla satışa sunulacak.

 

Simplism

Görür görmez konseptine bayıldığım bu iOS kılıf ve aksesuarları bence çoğu iPad ve iPhone kullanıcısı için ideal ve bir kılıftan bekleyebileceğiniz kadar inovatif bir tasarım sunuyor. Simplism sunduğu bu serinin en dikkat çekici özelliği çok ince olmaları. Bence mobil deneyimlerinizi zenginleştiren bu ürünler CES’teki favrorilerimden.

 

Pebble Watch

Aylar önce teknoloji dünyasını kasıp kavuran, Kickstarter’ın en başarılı projesi Pebble Watch’ın CES’ ’19′ta da öne çıktığını görüyoruz. Arkadan aydınlatmalı, 1.26 inch ekrana sahip olan Pebble Watch’ın arayüz tasarımı çok sade. Daha önceden Pebble Watch’ı duymadıysanız, bu saatin öne çıkan özelliklerinden bazıları; iOS ve Android cihazınızı bluetooth aracılığıyla bağlantı kurup, bildirimleri (Mail, SMS ve sosyal ağlar) alabiliyor olmakla birlikte 8′e kadar uygulamayı saate push edebiliyorsunuz. Bluetooh 4.0 radyo, accelerometer, pusula ve titreşim özelliği ile dikkat çekiyor. Ocak’ın son haftasında destekleyicilere gönderilmeye başlanacak Pebble Watch’ı, gönderimler tamamlandıktan sonra $149′a sahip olabileceksiniz. Sosyal saat olarak nitelendirdiğim Pebble kırmızı, gri, siyah, turuncu ve beyaz renklerde geliyor. Pebble Watch CES ’13 listemin başında.

Impulse Controller

Bu minik 2.1 Bluetooth kumanda fotoğraf makinenizden tabletinize herşeyi kontrol edebiliyor. Henüz final ürün olmasa da CES ’13′de insanları bayağı eğlendirmişe benziyor. Engadget’a göre çok amaçlı bu cihazın kullanıcı deneyimi de keyifliymiş. Kesinlikle favorilerimden biri!

 

 

LED Futuro Cube

CES ’13′ü canlandıran standlardan biri de ThinkGeek’in standı olmuş (Şüpheniz mi vardı?) CES’e bu sene gitseydim kesin beni bir süre sonra ThinkGeek’in masasından uzaklaştırmak zorunda kalabilirlerdi. En dikkat çeken ürünlerden biri de Futuro Cube olmuş. Rubiks Cube’ü bambaşka bir deneyimle sunan Futuro çabuk sıkılacak bir oyuncak gibi gözükse de çok eğlenceli duruyor. Ayrıca sadece küplerin renklerini bir yüzeyde toplamakla sınırlandırılmıyorsunuz. USB girişi bulunan Futuro’yu bilgisayarınıza bağlayarak software güncellemeleri ve yeni oyunlar yükleyebiliyorsunuz.

 

 Capri Sensor

Son olarak da Microsoft Kinect teknolojisiyle aynı sularda gezen Capri sensörü yazmadan geçmek istemedim. Daha kompakt bir ürün geliştirdiklerini belirten PrimeSense ekibi mobil cihazlarda yaygın olmayı hedefliyorlar.

Dikkatimi çeken bir başka alet ise Variable Tech’in Node‘uydu. Fakat ondan bir başka yazıda bahsetsem daha iyi olacak sanırım.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.