• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 19:49

Yabancılar İçin Emlak Satış Kitapçığı Hazırlandı

Yabancılar İçin Emlak Satış Kitapçığı Hazırlandı

Son yıllarda önemli oranda yabancıları çeken bir cazibe kazanan ülkemizde, yabancılara emlak satışı konusunda görülen ihtiyaç çerçevesinde hazırlıklar yapılmaktaydı. Bu hazırlıklara ek olarak ülkemizde taşınmaz almak isteyen yabancılar için rehber olabilecek nitelikte emlak satış kitapçığı hazırlandı.

 

Münferit olarak yaşanan olaylar nedeniyle sıkıntıların aşılması amacına uygun bulunan çalışmada yabancıların ülkemizde konut ihtiyaçlarını nasıl gidereceklerine ilişkin ön bilgiler yer almakta. Bugüne kadar çeşitli istismarlara konu olmuş olan yabancılara taşınmaz satışlarının bu uygulama ile bir parça da olsa önüne geçilecek.

 

Kitapçık Yabancılar İçin Rehber Olacak

 

Rehber niteliği taşıyan kitapçık, ülke dışında ilke kez Dubai’de gerçekleşecek olan fuarda dağıtılacak. Kitapçığı hazırlayan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, aynı zamanda Türk gayrimenkul sektörünün daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır. Tanıtılması yönünde bir çalışma daha yapmış bulunmakta.

 

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Başkanı Aziz Torun, aldatmacaya karşı faaliyetlerine aldıkları emlak satış kitapçığı ile bazı münferit yaşanmış olayların tekrarının yaşanmasını önlemek için bu hazırlığın gerçekleştiğini dile getirdi. Soru ve cevap yöntemi ile hazırlanan kitapçık, taşınmaz alımı ve karşılaşılacak sorunların çözümüne ilişkin bilgiler içermekte. Kitapçık İngilizce olarak basılırken, yabancıların taşınmaz alımlarında önemli bir kaynak olacak.

 

Başkan Aziz Torun, ayrıca maketten konut alımlarında görülen suistimal de ortadan kaldırılması için önlemleri alındığını, bu amaçla inşaat bitirme sigortası devreye gireceğini sözlerine ekledi. İnşaat bitirme sigortası ile yabancı alıcı dışında yerli alıcılarda korunma altına alınacak. İnşaat bitirme sigortasının zorunlu olmayacağını söyleyen Aziz Torun, sigorta yaptıran firmaların ise tercihlerde ilk sıraya yükseleceğini de dile getirdi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.