• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 20:02

Yapı Denetimi Yönetmenliği

Yapı Denetimi Yönetmenliği

Yeni dönemde değiştirilen yapı denetimi yönetmenliği beraberinde birçok yenilik ile hayat bulmaya başladı. Daha önce yapılan her inşatta bir müteahhit tarafından sorumlulukların üstlenilmesi zorunlu bırakılır. Artık bakanlıklar tarafından atanan ve belge almış gerçek kişilerin yetkilendirilmesi zorunlu hale getirildi. Peki Yapı Denetimi Yönetmenliği nasıldır?

 

Yapı Denetimi Yönetmenliği

 

Yapı denetimi için verilen dilekçelere ise birçok yeni evraklar eklendi ve iş süresi biraz da zahmet isteyen bir hal haine geldi. Daha önce verilen evraklara odaya kayıt bölgeleri, tc kimlik numaraları, tüm belgelerin asılları, noter tasdikli imzalar gibi birçok farklı özelliklerde eklenerek işlem daha fazla arttırılırdı ve büyütüldü.

 

Yapı Denetim Sayılarında Artış

 

Üstelik her yıl belirlene yapı denetimi sayıları da fazlası ile artmayı başardı. Yıl içerisinde o bölge için verilen izinler bir miktar daha fazla artarak birçok kişiye yapı yapmanın kapılarını sonuna kadar açmış bulunuyor ve bu iş akışlarını daha fazla hızlandırarak çabuk cevap alınmasını sağlamış oldu.

 

Sizler de özellikle yapı denetimi kanunları ile ayrıntılı olarak ilgileniyorsanız yeni kanunun gazetede yayınlanması sonrasında ayrıntılı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz. Birçok yeni akışları öğrenmeli ve önlemlerinizi ona göre alarak başvurularınızı en doğru şekilde yapmak için uğraşmalısınız. Tüm evrakların eksiksiz verilmesi demek ise çok daha kısa zamanda sonuç almanızı sağlayacak ve böylelikle inşaat yapılarının yapılması daha fazla zevk vermeye devam edecek. Sizlerde yeni kanunlara göz atın ve işlerinizi kolaylaştırmayı ihmal etmeyin.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.