• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

10 Şubat 2019 12:11

Yapı Kullanım İzin Belgesi

Yapı Kullanım İzin Belgesi

Yapı Kullanım İzin Belgesi Hakkında Temel Bilgiler

Yapı Kullanım İzin Belgesi ve bu belgenin alınması süresiyle alakalı gerekli bilgileri bu yazımızda sizlere sunmaya çalışacağız. Peki devlet yapımı yarım durumda kalan aşamaları devam ettirir mi? Bazen yapıp aşamalarının yarım kalması durumunda daha iyi hizmet kalitesi olarak devlet yapımı devam ettirir. Ödenek devlete ödenir.

 

Yapı kullanım izin belgesinden olan inşaat ruhsatı nasıl alınır?

 

Belirli yerlere başvuru yaparak denetlenmesi sonucunda lazım olan bir belgedir. Başvurulan yerlerde en yakınlardaki belediyelere, valilikler olarak bilinir. İnşaatın tamamını kapsayan bu izinin çıkması için yapılan denetimler: resim, hesaplar, statik proje, mimari proje, çeşitli krokiler, elektrik ve tesisat çeşitleri için geçerli bir ruhsattır.

 

Konut satışlarında yapıldığında ya da müstakil kendi evinizi yaptırdığınızda yapı kullanım izin belgesi için bir takım evraklar istenir. İstenilen evraklar bir araya getirilerek istenilen yerlere başvuru yapılır. İskân izni olarak da bilinir yani oturmuş olduğunuz binanın olduğu iskân ve çevresi şeklinde belirtilir.

 

Yapım aşaması bitikten sonra anlatılanların yapılarak denetim sonrası başvurularak çevresindeki oturma planına göre bir plan çıkar ve oturulur. Bu da evin size ait olduğunu ve burada bir garanti yerine de geçer çeşitli şekilde anlatılması size ait olan kroki yani evin kendisi şeklindedir.

 

Yapı Kullanım İzin Belgesi ile alakalı bilgilendirme yazımızın sonuna geldik. Haberimizle ilgili bizlere yorum yapmayı lütfen unutmayın.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.