• iletisim@turkiyeduysun.com
  • 03522481651

HABER DETAYI

5 Şubat 2019 00:21

Yeni Yapılan Konutlar Kira Rakamlarını Yükseltiyor

Yeni Yapılan Konutlar Kira Rakamlarını Yükseltiyor

Gayrimenkul Yatırım Ortakları Derneği, konutların fiyatları üzerinde yaptığı çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Bu çalışmalar doğrultusunda yeni konutların kira bedellerinde ne kadar yükselme yarattığı da ortaya çıktı. Buna göre yeni konutların eski konut fiyatlarını yaklaşık 11.41 oranında yükselttiği gözlemlenmekte. Peki Yeni Yapılan Konutlar kira rakamlarını yükseltiyor mu?

 

Yeni Yapılan Konutlar Kira Rakamlarını Yükseltiyor

 

Yeni hayata geçirilen konutlar, hem kendi fiyatlarını; hem de eski konutların fiyatlarını belirleme özelliğine sahip. Hele ki gelişmeye başlayan illerde bu durum daha da net görülmekte. Örneğin; Adana’da yeni yapılan konutların önceden mevcut olan konutların kiralama bedelini oldukça arttırdığını söylememiz mümkün.

 

Fiyatlarda Meydana Gelen Etkin Değişim

 

Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilimizde hayata geçirilen projelerin kiralama bedelinde özel etki yarattığını söyleyebiliriz. Bu durum bireylerin ekonomik bütçelerini de ciddi anlamda etkiliyor. Mevcut kiracılar bu durumdan şikâyetçi olsalar da uzun vadeli sözleşme yapanların bu durumdan çok fazla etkilenmediğini söyleyebiliriz.

 

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizler de ilgi alanlarınız içerisinde buluna her türlü konuda bize yazabilir, farlı görüşlerinizi bizler aracılığıyla herkese duyurabilirsiniz. Yeni Yapılan Konutlar Kira Rakamlarını Yükseltiyor isimli yazımızın içeriği hakkında bizlere dönüşlerinizi bildirmenizi bekliyoruz. Sizlerin bulunduğu bölgede ya da yaşadığı şehirde yazımızla alakalı güncel bilgiler neler? Aşağıda bulunan yorum bölümümüze gerek gördüğünüz bilgileri yazmanızı rice ediyoruz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.